اپل دعوتنامه‌ رویداد WWDC را برای ۲۴ خرداد ارسال کرد

منبع:Tech_news

شرکت اپل به منظور برگزاری رویداد سالانه توسعه دهنگان خود با نام WWDC، دعوت‌نامه‌هایی را به طور رسمی برای خبرگزاری‌ها ارسال کرده است. لازم به ذکر است که در مراسم WWDC اپل، محصولات و تولیدات جدید این شرکت نظیر نرم‌افزار‌ها، سخت‌افزارها، پروژه‌ها، کامپیوترها و در نهایت قابلیت‌های جدید ارائه شده برای محصولات در حال استفاده از این شرکت، معرفی خواهند شد.

 

اما شاید سوال اصلی این باشد که شرکت اپل در طی این مراسم چه محصولات جدید را معرفی خواهد کرد؟ برای پاسخ دادن به آن باید گفت که شاید محصولاتی کاملا جدید را در این رویداد ببینیم و یا حتی امکان دارد هیچ محصول خاصی معرفی نشود. در واقع هم اینک نمی‌توان به طور قطع مطمئن بود. اما با این حال براساس خبرها و شایعات منتشر شده در طی این روزها می‌توان پیش‌بینی کرد که سری جدید MacBook Pro اپل به همراه یک نمایشگر لمسی نواری و کوچک OLED در بالای صفحه کلید دستگاه از آن جمله باشد. از طرفی شایعات و خبرهای زیادی در مورد ارائه نسل جدید سیستم عامل iOS اپل با نام iOS 10 نیز به گوش می‌رسد. از طرفی ممکن است اپل نام OS X را به MacOS تغییر دهد.

علاوه بر آن حتی در این مراسم امکان دارد شاهد معرفی رسمی از گوشی‌های سری آیفون 7 اپل نیز باشیم. آیفون‌هایی با طراحی جدید در حوزه قرارگیری آنتن‌ها و همچنین دوربین دوگانه (به احتمال بسیار زیاد تنها در نسخه پلاس) و نسخه پایه 32 گیگابایتی (میزان حافظه داخلی که در صورت به حقیقت پیوستن مشکلات مربوط به نسخه 16 گیگابایتی رفع خواهد شد) از آن جمله خواهند بود. تحلیل‌گران مدعی هستند که آیفون 7 نسبت به نسخه‌های پیشین مدل بسیار موفقی به حساب آمده و از طرفی مشکلات عدیده نسخه‌های گذشته در آن رفع شده است.

در کنار این موارد امکان دارد در این مراسم شاهد رونمایی از سرویس Apple Music نیز باشیم که در واقع در این صورت شرکت اپل می‌خواهد سرویس آهنگ و موزیک خود را با طراحی جدید دوباره ارائه نماید. از طرفی امید داریم که در این رویداد شرکت اپل نسخه جدیدی از ساعت هوشمند خود موسوم به Apple Watch را ارائه نماید. زیرا هم اینک مدت زمان زیادی از ارائه آن می‌گذرد. در واقع سال قبل در ماه آوریل بود که این شرکت به طور رسمی آن را به بازارهای فروش عرضه نمود. اما از آن روز تا به حال هیچ بروزرسانی جدید را از آن شاهد نبودیم.

مراسم WWDC اپل قرار است در تاریخ 13 ژوئن (24 خرداد ماه) ساعت 9:30 دقیقه عصر به وقت ایران شروع شده و از طرفی می‌توانید این مراسم را به طور زنده بر روی دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت اپل و دیگر دستگاه‌های در نظر گرفته شده برای این کار مشاهده نمایید.