اپل گازهای ناشی از زباله‌های پسماند را به الکتریسیته تبدیل می‌کند

منبع:Tech_news

ایالت کارولینای شمالی به شرکت اپل یک مجوز، مبنی بر ساخت کارخانه‎ای برای استفاده از گاز متان ناشی شده از زباله‎های پسماند به منظور تولید الکتریسیته، داده است. این کارخانه در شهرستان کاتاوبا مستقر خواهد شد و به مدت 16 سال فعالیت خواهد کرد و طی بندی در این قرارداد، اگر دو طرف توافق کنند این مدت به 5 سال دیگر افزایش خواهد یافت. آن‎طور که وب‎سایت 9to5Mac توضیح می‎دهد، این اقدام یک روش تولیدکننده‎ی انرژی است که هم از ضایعات برق تولید کرده و هم متان را در اتمسفر آزاد می‎کند. زمان انتشار این اخبار در کمتر از یک روز از هنگامی است که به شرکت اپل مجوز شروع فروش مجدد انرژی به شرکت‎های برق داده شده بود.

چند سال قبل، اپل متوجه شد که باید اقداماتی در رابطه با محیط‎زیست انجام دهد و در رابطه با این تفکر لیزا جکسون، رئیس سابق EPA (آژانس حفاظت‎زیست ایالات متحده) را استخدام و مسئول اقدامات محیط‎زیست دوستانه‎ی خود قرار داد. از آن زمان، این شرکت برق تمامی تسهیلات خود را توسط انرژی تجدیدپذیر تامین می‎کند و در حال حاضر 93 درصد کل نیاز خود را از منابع سبز به دست می‎آورد. این رقم یقینا در چند سال آینده به 100 درصد نزدیک‎تر می‎شود، بنابراین توجه این شرکت به سمت فروش ظرفیت اضافه‎اش به شرکت‎های دیگر جلب شده است.

از آن‎جایی که افراد مختلف آینده‎ی اپل را به عنوان یک شرکت فناوری مصرف‎کننده فرض می‎کنند، احتمال از دست دادن تحول خاموشی که در پشت صحنه دارد رخ می‎دهد، وجود دارد. به هرحال، باید توجه داشت این شرکت با داشتن سرویس‎های پرداخت با موبایل، فضای‎ذخیره‎سازی ابری و تحقیقات در زمینه‎ی سلامت به کسب درآمد علاقه دارد. این برند معروف در حال کسب درآمد جدی از فروشگاه‎های نرم‎افزاری و مدیای خود (آی‎تیونز و iBooks ) است، علاوه بر میزان درآمد نامشخصی که سرویس اپل موزیک برای آن به ارمغان می‎آورد. با توجه به درآمد هنگفت نقدی و تعهد به انرژی سبز، امکان‎پذیر است که اپل بدون توجه‎ی افراد، تبدیل به یک شرکت برق شود.