باز هم کدهای macOS Sierraنشان ازحضور OLED در مک بوک دارد

منبع:nic

در چند ماه گذشته اخبار زیادی پیرامون تغییر وضعیت دکمه های FN منتشر شده است . بسیاری از کارشناسان از ارائه مک بوک های جدید با نوار OLED در اواخر سال 2016 میگویند . از طرفی اپل طی چند روز گذشته و در کنفرانس WWDC 2016 دست به انتشار نسخه جدید مکینتاش با نام macOS Sierra زده است . حال اخباری مطرح شده است که از وجود کدهایی در سیستم عامل جدید برای حمایت از دکمه های OLED خبر میدهد . 

بر اساس اطلاعات ارائه شده ، کدهای جدیدی با ارجاع های متفاوت ارائه شده است . تنظیمات این کدهای جدید هم از طریق System Preferences قابل دسترسی است . این کدها با نام های kHIDUsage_LED و kHIDUsage_LED-DoNotDisturb و ... در سورس نرم افزاری سیستم عامل مکینتاش قرار دارد . 

از جمله موارد دیگری که میتوان به آن ها اشاره کرد ، روشن و یا خاموش بودن کلیدهای Caps Lock، Camera On and Off، Call Pickup، Fast Forward، Mute، Night Mode، Pause و Play اشاره کرد . 

با توجه به اینکه اپل سیستم عامل های خود را یکساله ارائه میکند و پس از آن نسخه جدیدتر را رونمایی میکند ، به طور قطع نیمتون گفت که مک بوک های آينده مجهز به این تکنولوژی خواهند بود . پیش تر و در سال 2013 اپل در سورس سیستم عامل iOS 7 از اثرانگشت پشتیبانی میکرد ، اما در زمان ارائه آيفون ۵ خبری از اثرانگشت نبود .