آیا آیفون ۷ دکمه هوم خواهد داشت ؟

منبع:nic

 

ارائه آی او اس ۱۰ ، مکینتاش با نسخه جدید ، سیستم عامل جدید اپل تی وی و واچ او اس ، هیچ کدام نتوانستند اخبار پررنگ آيفون ۷ را کم رنگ کنند و روی شایعات پیرامون آن تاثیر بگذارند . باز هم آیفون ۷ با عکس هایی که از آن در جامعه مجازی و دنیای تکنولوژی میچرخد ، خبر ساز شد و این بار دکمه هوم آن مورد بررسی قرار گرفته است . 

تصاویر جدیدی از پرچم دار آينده اپل منتشر شده است که بر خلاف اخبار گذشته که مبنی بر حذف دکمه هوم و یکپارچه سازی آن با تمام صفحه بود ، اینبار حکایت از یکسان سازی دکمه هوم با سطح صفحه نمایش دارد . یعنی دیگر نیاز به فشار دادن دکمه هوم برای بازگشت و یا باز شدن صفحه نمایش نخواهید داشت و فقط کافی است آن را لمس کنید . 

اپل با ارائه این نوع دکمه هوم ، دو هدف را دنبال خواهد کرد . ۱: بیشترین خرابی گزارش شده از سمت کاربران مربوط به دکمه هوم به دلیل کارایی بالا ، بود . با طراحی جدید ، ضعف بزرگ آیفون کاملا برطرف خواهد شد . ۲:‌دومین هدف اپل حذف دکمه هوم میباشد . اپل با این عملکرد ، به هدفش که حذف این دکمه پردردسر میباشد بسیار نزدیک خواهد شد . 

البته باید در نظر داشت که این مورد نیز مانند سایر موارد در حد شایعه میباشد و باید تا پاییز ۲۰۱۶ منتظر ارائه آیفون ۷ بود .