ویژگی Dark Mode چیست و چرا اپل سمت این ویژگی رفته است ؟

منبع:nic

با توجه به حضور قطعی صفحه نمایش های OLED در آیفون های سال 2017 ، اپل خود را برای این صفحه نمایش ها آماده میکند . ویژگی دارک مود ، نمایشی متفاوت از آی او اس خواهد بود که طی آن ، تمامی ظاهر آيفون به شکل مشکی در خواهد آمد و نوشته ها به رنگ سفید میباشد . گفته میشود که صفحه نمایش های OLED با این نوع ویژگی بسیار بهتر به نمایش در خواهند آمد و در نتیجه میزان رضایت کاربران بیشتری را در پی خواهد داشت .

در هفته ی گذشته ، اخبار و شایعات حکایت از رونمایی Dark Mode در سیستم عامل iOS 10 داشت . اما اپل از رونمایی از این ویژگی خودداری کرد و فقط به معرفی آن در سیستم عامل جدید اپل تی وی ها بسنده کرد . 

اندی ویک ، همان کسی که این ویژگی را کشف کرده بود ، حال خبر از آمدن این ویژگی در آی او اس میدهد . اسکرین شات هایی که وی دست به رونمایی از آن کرده است ، گواه این مدعای اوست . 

 

البته باید بیان کنیم که کاربران زیادی تقاضای آمدن این ویژگی به سیستم عامل آی او اس را نداده اند . در مورد آیفون ۷ و استفاده از این ویژگی نیز باید بیان کنیم که با توجه به عدم حضور OLED ها در این آیفون ، نباید انتظار ارائه آیفون ۷ و سیستم عامل جدید به طور همزمان را داشته باشیم . 

به دلیل میزان بالای کنتراست OLED ها و حضور آن ها در سال 2017 ، این ویژگی تا آن سال بر روی آیفون ها ارائه نخواهد شد.