وال استریت ژورنال قائله آيفون ۷ را تمام کرد و نظر نهایی را داد

منبع:nic

آیفون ۷ اپل :

شایعات همیشه پیرامون آيفون ۷ اپل زیاد بوده است . از شایعه صفحه نمایش خمیده تا خبر حذف پورت 3.5 میلی متری و همچنین شارژ بی سیم این روزها زیاد به گوش میرسد . البته اپل سنت دیرینه ای دارد که در این ۱۰ سالی که از تولید محصولات وموبایلی آن میگذرد همیشه پایبند به آن بوده است . تغییر کلی ظاهر آیفون که هر دو سال در شرکت اپل رخ میدهد ، سنتی بوده است که کاربران به آن عادت کرده اند . اپل در زمان رونمایی از آیفون 7 ، دو سال میشود که ظاهر آن را تغییر نداده است و امسال و در سپتامبر 2016 نوبت این سنت دیرینه اش میرسد . این سنت ، دامنه زیادی به این شایعات زده است . اما وال استریت ژورنال ، اخبار موثق دیگری را بیان میکند . 

وال استریت گزارش کرده است که اپل دست به سنت شکنی زده است و میخواهد آیفون 7 را با ظاهری شبیه به دو نسل گذشته اش روانه بازار بکند . البته در این گزارش به حذف پورت 3.5 میلی متری هم اشاره شده است . این گزارش ، پایانی بر تمامی شایعات پیرامون ظاهری آیفون بوده است . همچنین آیفون ۷ با دو اندازه 4.7 اینچی و 5.5 اینچی ، اندازه ای شبیه به پدر و پدربزرگ خود خواهد داشت . در این گزارش بیان شده است که بسیاری از تعییرات کلی که در شایعات به گوش میرسد ، از برنامه های آينده اپل در سال 2017 میباشد . 

استفاده از نمایشگر OLED خمیده در طرفین گوشی آیفون در سال آینده محقق خواهد شد . همچنین وال استریت به تلاش های زیاد جانی آیو برای حذف دکمه Home از آیفون در سال های اخیر اشاره کرد و گزارش کرده است : یکی از آرزوهای دیرین جانی آيو تولید آیفون یکپارچه ی شیشه ای میباشد . اپل نیز برای حذف دکمه اصلی آیفون و یکپارچه گی آن با صفحه نمایش برنامه های زیادی را دارد . با آمدن سال 2017 دقیقا ۱۰ سالی از ارائه اولین آیفون و معرفی آن توسط استیو جابز فقید میگذرد و همه انتظار رونمایی از تمامی این امکانات توسط اپل در آن سال را دارند .

بنابراین در وضعیت ظاهری آيفون ۷ فقط باید انتظار حذف پورت 3.5 میلی متری را بکشیم . حذفی که اپل را به تولید گوشی های ضد آب بسیاری نزدیک میکند . البته با حذف این پورت از نازک تر شدن آیفون هم نباید فراموش کنیم .