ثبت پتنت های جدید برای اپل پنسل

منبع:nic

 

اپل در فکر توسعه قلم هوشمندش میباشد تا بتواند از آن علاوه بر تبلت حرفه ای اش ، در آیفون ها نیز از آن استفاده کند . طبق شایعات اگر اپل آیفون ۷ را در ۳ مدل مختلف منتشر کند ، حتما باید برای آیفون ۷ پرو از این ماژول بهره بگیرد . به تازگی این شرکت دو پتنت جدید برای اپل پنسل به ثبت رسانده است که استفاده از این قلم را بسیار کاربردی تر خواهد کرد . 

این پتنت ها در US Patent و Trademark Office به ثبت رسیده اند . پتنت جدید به ثبت رسیده از جذابیت های زیادی برخوردار است . وجود سنسورهای لمسی روی بدنه برای تشخیص قرار گرفتن انگشتان ، قطعا کارایی این قلم را افزایش خواهد داد . این سنسورها میتوانند محل قرار گرفتن انگشتان را تشخیص دهند . بدین ترتیب میتوان با اسکرول کردن روی بدنه اپل پنسل ، در صفحه نمایش اسکرول کرد . یا اینکه با فشار وارد کردن به بدنه اپل پنسل دقت ترسیم را بالا و یا پایین آورد . 

و اما پتنت دومی که توسط اپل به ثبت رسیده است ، قابلیت تشخیص دست کاربر میباشد . طی این پتنت ، اپل پنسل قادر خواهد بود تا به تشخیص اینکه آيفون و یا آیپد در کدام دست کاربر قرار دارد ، برسد و با توجه به آن ویژگی های خاصی را در اختیار کاربر قرار دهد .