کره جنوبی تحقیقات گسترده ای را پیرامون اپل شروع کرده است

منبع:nic

 

Phonearena امروز خبری را مبنی بر شروع تحقیقات از سمت شورای نظارت بر تجارت کره جنوبی در مورد شرکت اپل ، منتشر کرد . 

مشکلات شرکت اپل در کشورهای مختلف به اوج خود رسیده است و اینبار خبری مبنی بر تحقیقات دولت کره جنوبی پیرامون قراردادهای شرکت اپل با سرویس های ارتباط اجتماعی این کشور منتشر شده است . اپل پیش تر مشکلات زیادی را در کشور هند داشت . مردم کشور هند به طور میانگین توانایی صرف هزینه حدودی ۱۰۰ دلار برای گوشی های هوشمند را دارند و اپل قصد فروش محصولات دست دوم را در این کشور داشت تا هم این محصولات به فروش برسد و هم مردم کشور هند بتوانند گوشی ارزانتری را از اپل تهیه کنند . اما مقامات کشور هند از عملی کردن این تصمیم اپل خودداری کرد و تصمیم به تاسیس کارخانه ساخت تولید محصولات اپل در خاک این کشور گرفت .

مشکلات شرکت اپل با دولت های کشورهای مختلف فقط به هند و کره جنوبی ختم نمیشود و چند هفته پیش بود که اپل با مقامات دولت چین نیز دست و پنجه نرم میکرد . اتفاقاتی که در چین برای اپل افتاد بسیار بیشتر و بزرگتر از سایر کشورها بود ، طوری که مدیر این شرکت تکنولوژی مجبور به سفر به چین شد تا از نزدیک مشکلات را حل و فصل کند . یک قاضی در کشور چین ، رای به عدم اجازه فروش آيفون ۶ و آیفون ۶ پلاس داده است . البته با پیگیری های ژورنال استریت ، احتمالا این قائله برای اپل ختم به خیر شود و مجددا اجازه فروش به شرکت اپل داده شود . 

مقامات دولتی کشور کره جنوبی در مورد اعداد مختلف در قراردادهای یکسان سرویس های اجتماعی این کشور با اپل شروع به تحقیقات کرده است و هنوز هیچ نتیجه ای گزارش نشده است . همچنین هیچ نامی از این شرکت‌ها عنوان نشده‌ است .  برخی از بزرگترین اپراتورها در کشور کره‌جنوبی شرکت‌های +KT، LG U و SK Telecom هستند. اپل تا این لحظه به درخواست خبرگزاری‌ها برای شفاف کردن این ابهامات پاسخی نداده است . شاید تیم کوک باید به کشور کره جنوبی هم سفر کند تا از مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد ، جلوگیری کند .