یک تحلیلگر معتقد است فروش آیفون 7 با ضعف همراه نخواهد بود

منبع:digiato

به ازای هر پنج تحلیلگری که معتقدند اپل با عرضه نکردن یک آیفون انقلابی در سالی که فروش تلفن های همراه رو به زوال می رود، یک تحلیلگر وجود دارد که می گوید سرمایه گذاران روی کمپانی ساکن کوپرتینو از فروش آیفون 7 راضی خواهند بود و برای دفاع از تئوری خود ادله کافی را ارائه می دهد.

این بار نوبت به تیموتی آرکوری از Cowen رسیده تا به سرمایه داران اطمینان بخشد که امسال زمان خرید تکنولوژی جدید توسط کاربران قدیمی فرا رسیده و بسیاری از کاربران آیفون های قدیمی حالا به خرید آیفون 7 اقدام خواهند کرد.

بر اساس گزارش وی، یک سوم تمامی دارندگان آیفون های دو نسل پیش به قبل و نسل های فعلی، سبب خواهند شد تا درصد آپگرید کننده های احتمالی 43 درصد طی 4 الی 5 فصل آتی افزایش یابد. بنابراین پتانسیل فروش 60 الی 70 میلیون آیفون های جدید نظیر آیفون 6 اس و آیفون 7 وجود دارد.

آرکوری معتقد است که رشد کاربران پایه آیفون های اپل، امسال توسط افرادی هدایت خواهد شد که به دنبال آپگرید و خریدن مدل های جدید هستند. در حالی که از نگاه او فروش آیفون 7 قدرتمند خواهد بود اما وی معتقد است که تغییرات بزرگی نظیر قرار گرفتن نمایشگر OLED می تواند دستگاه را فوق العاده جذاب تر کند.

انتظار می رود که آیفون 7 امسال تغییرات ظاهری چندانی نسبت به مدل های پیشین نداشته باشد و صرفا جایگاه خطوط آنتن تغییری جزئی نسبت به دو نسل پیش کنند. تغییرات گسترده ظاهری و سخت افزاری در ورژن 2017 آیفون توسط تحلیلگران وعده داده شده است.