گرفتن بک آپ از آیفون، آیپاد و آیپد [آموزش کامل]

منبع:nic

امروز قصد داریم در مورد گرفتن بک آپ از آیفون، آیپاد و آیپاد صحبت کنیم،

در پایان این آموزش با روش های مختلف تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه های اپل خود آشنا خواهید شد. 

گرفتن بک آپ کامل از کلیه اطلاعات دستگاه با استفاده از نرم افزار iTunes 

دانلود و نصب نرم افزار iTunes: 

برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه باید ابتدا نرم افزار iTunes را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید. این نرم افزار را میتوانید از لینکی که در آخر آموزش معرفی میکنم دانلود کنید. 

Pair کردن دستگاه با iTunes: 

 پس از نصب نرم افزار آن را اجرا کرده و دستگاه iOS خود را با کابل USB به سیستم خود متصل کنید. 

در پنجره باز شده روی آیفون کلید Trust و در پنجره باز شده روی iTunes کلید Continue بزنید. برای آشنایی بیشتر با این مفهوم پیشنهاد میکنیم که پست "منظور از Trust this comuter در محصولات اپل چیست؟   را مطالعه کنید .

گرفتن بک اپ از دستگاه iOS: 

 از منو فایل در نرم افزار iTunes گزینه Device و سپس Back Up را انتخاب نمائید. و سپس منتظر بمانید تا تهیه نسخه پشتیبان شما به پایان برسد. بسته به حجم اطلاعات شما روی دستگاه ممکن است این عملیات از ۳۰ ثانیه تا ۳۰ دقیقه به طول بینجامد. 

مشاهده لیست بک آپ های موجود در iTunes: 

پس از پایان پروسه بک آپ گیری از منو iTunes گزینه Prefrences را انتخاب نمائید تا تنظمات iTunes باز سود، در صفحه باز شده وارد سربرگ Devices شوید تا لیست بک اپ های موجود در iTunes به همراه تاریخ آنهارا ببینید. 

به همین سادگی میتوانید از دستگاه iOS خود نسخه پشتیبان بگیرید، اما محتویات داخل این فایل های پشتیبان مانند مخاطبین، تصاویر و... تنها در صورت ریستور این فایلها روی دستگاه های iOS قابل مشاهده است. 

استخراج تصاویر، مخاطبین و سایر اطلاعات از فایل بک آپ iTunes

یکی از ساده ترین روشها برای انجام اینکار استفاده از نرم افزار های جانبی است، نرم افزار هایی مثل iMazing, iFunbox, iBackUpBot و itools علاوه بر اینکه به شما امکان میدهد تا از قسمتی خاصی از اطلاعات دستگاه مانند مخاطبین بک آپ بگیرید امکان استخراج محتوا از فایلهای بک آپ iTunes را نیز دارا میباشند. 

من در این آموزش از نرم افزار iBackUpBot برای استخراج فایل مخاطبین از داخل فایل بک آپی که در مرحله قبل از آیفون خودم گرفتم استفاده خواهم کرد. 

قبل از هر چیز لطفا نرم افزار iBackUpBot رو از لینکی که در آخر آموزش براتون میذارم دانلود و نصب کنید. 

پس از نصب و اجرای نرم افزار سایدبار سمت چپ نرم افزار لیست بک آپ های موجود در iTunes را میبینید.

از سایدبار روی بک آپ مورد نظر خود کلیک کنید تا محتویات موجود در بک آپ در پائین نام آن به نمایش در آید. سپس برای مشاهده تصاویر و ویدیو های بک آپ گزینه MultiMedia File Manager و برای دسترتسی به سایر اطلاعات از قبیل مخاطبین، یادداشت ها و ... بر روی گزینه User Information Manager کلیک نمائید. 

در سمت راست نرم افزار لیست مخاطبین را میبینید کافیست تعدادی از آنها یا همه را انتخاب کرده و بر روی Export as vCard File کلیک کنید تا فایل مخاطبین شما با فرمت csv (قابل اجرا بر روی سایر موبایلها) از بک آپ خارج و ذخیره شود. 

 

در صورتی که بخواهید از سایر اطلاعات موجود در بک آپ مانند پیامها، یادداشت ها و ... خروجی بگیرید کافیست در همین صفحه از قسمت بالای صفحه سربرگ مورد نظر خود را انتخاب نمائید.