اینتل با تولید تراشه های LTE آيفون 7 درآمد 1.5 میلیاردی خواهد داشت

منبع:nic

اینتل طی عقد قراردادی که با شرکت اپل داشته است ، حدود ۵۰درصد مودم های LTE مربوط به آیفون 7 را تولید کرده است . طی تحقیقاتی که شرکت Cowen and Company انجام داده است ، اینتل از این معامله پرسود حدود 1.5 میلیارد دلار سود به جیب زده است . 

پیش از این اعلام شده بود که اپل و اینتل قراردادی را برای تولید فقط ۲۵٪ از مودم های LTE آیفون 7 منعقد کرده اند . تیمتی آرکوری به عنوان عضو ارشد تیم تحقیقاتی Cowen به تمامی سهامداران شرکت اینتل اعلام کرده است که سود خالص شرکت اینتل بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصورش را پیش تر میکردید . انتظار میرود اینتل برای تولید آيفون 7 حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تراشه LTE تولید کند . 

همچنین این عضو ارشد اعلام کرده است که از درآمد 1.5 میلیارد دلاری چیزی حدود 850 میلیون دلار سود خالص اینتل میباشد . 

تولید تراشه های مودم LTE مربوط به آیفون 7 در خاک کشور آلمان میباشد و اپل افراد زیادی را گمارده است تا بهترین مودم را ارائه دهند . همچنین از سال گذشته شرکت اینتل ، ۱۰۰۰ نفر متخصص را برای بهبود عملکرد مودم های LTE آیفون 7 استخدام کرده است و به نظر میرسد این افراد به موفقیت های بزرگی رسیده اند . اپل تا سال گذشته برای تولید مودم هایش نیاز مبرم به شرکت کوالکام داشت ، اما از این پس با تولید این مودم های توسط افراد متخصص خود شرکت اپل ، نیاز به سایر شرکت ها مرتفع شده است . 

آرکوری همچنین به این نکته اشاره کرده است که احتمال اینکه مودم LTE در چیپ سی پی یو ( A )‌ به کار رود بسیار زیاد است . از مزیت های این عملکرد میتوان به کاهش فضای اشغال شده و پایین آمدن هزینه ها اشاره کرد . آيفون 7 در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ به بازار معرفی خواهد شد .