اپل قصد تاسیس دانشگاه را دارد

منبع:nic

اپل در پی تاسیس دانشگاه اپ میباشد . طبق گزارش وب سایت Business Insider اپل با همکاری دانشگاه " فدریکو دوم " در شهر ناپولی اقدام به تاسیس مرکز توسعه iOS کرده است . اپل در حال جذب دانشجویان و گرفتن رزومه افراد میباشد . برای ورود به این دانشگاه ابتدا باید در یک امتحان آنلاین شرکت کنید و پس از قبولی در تست آنلاین ، باید از مصاحبه نیز سربلند بیرون بیایید . فعلا امکان شرکت در این دانشگاه برای افراد اروپایی میسر شده است . 

هدف از تشکیل این دانشگاه آموزش طراحی و نوشتن یک اپلیکیشن تحت سیستم عامل iOS میباشد . این دانشگاه که قرار است ترم اولش را از سپتامبر ۲۰۱۶ ( مهر ماه ۱۳۹۵ )‌ شروع کند ، برای مدت ۹ ماه تمامی دانشجویان را تحت آموزش قرار خواهد داد . این آموزش ها که در دو ترم تقسیم شده اند به طوری که ترم اول روی آموزش مهارت ساخت یک اپلیکیشن تمرکز دارد و ترم دوم روی شروع یک استارت آپ جدید کار خواهند کرد .

دولت مردان ایتالیا پیش تر با شرکت اپل برای نپرداختن مالیات دچار مشکل شده بودند . آن ها شرکت اپل را به پرداخت ۹۶۳ میلیون دلار مالیات محکوم کرده بودند و مبلغ ۳۴۸ میلیون دلار هم به عنوان جریمه شرکت اپل ، به دولت ایتالیا پرداخت کرده است .