آیا فروش آيفون در ایران ممنوع میشود ؟

منبع:nic

مدیر کل دفتر مبارزه با کالای قاچاق خبر از جمع آوری آیفون ها داد . وی بیان کرده است که چنانچه اپل اقدام به تاسیس دفتر و نمایندگی رسمی خود در ایران ، قبل از مهلت مقرر نکند ، تمامی آیفون های داخل بازار جمع آوری خواهد شد . عباس نخعی به این نکته اشاره کرده است که :‌ " چنانچه شرکت هایی که در ایران در حال فروش محصولات خودشان هستند ، نمایندگی اصلی نداشته باشند ، تمامی محصولات آن ها از داخل بازار جمع خواهد شد و این گوشی ها به هیچ عنوان قابل رجیستر شدن نخواهند بود . " 

اما حال بد نیست کمی در مورد طرح رجیستری موبابل توضیح دهیم : مطابق این طرح هیچ گوشی موبایلی در ایران از خدمات اپراتورهای ایران بهره مند نخواهند شد و آنتن دهی نخواهند کرد تا زمانی که کد مخصوص گوشی که موسوم به IMEI میباشد ، در بانک اطلاعاتی مخابرات ثبت شود . برای به نتیجه رسیدن این طرح باید ستاد مبارزه با قاچاق ، گمرک ، اصناف ،‌ وزارت ارتباطات با هم همکاری داشته باشند . این دستور در پی درخواست معاون رئیس جمهور در حال پیگیری میباشد و گویا تا اول مرداد به اجرا در خواهد آمد . 

عباس نخعی این اقدام را برای جلوگیری از کالای قاچاق انجام داده است . شاید جلوی کالاهای قاچاق با این رویه ای که مسئولین گرفته اند ، گرفته شود . اما تجربه نشان داده است که اجناس به شدت گران خواهند شد .